Avukat Şikayet Dilekçesi Örneği

Avukat şikayet dilekçesi örneği ile usulsüz işlem yaptığını düşündüğünüz avukatı bağlı olduğu baroya şikayet edebilirsiniz.

Avukat Nereye Şikayet Edilir

Avukat şikayetleri, Avukat şikayet dilekçesi örneği doldurularak avukatın bağlı olduğu baro başkanlığına yapılmaktadır. Şikayet etmek istediğiniz avukat İstanbul barosuna bağlı bir avukat ise aşağıdaki avukat şikayet dilekçesi örneğini nin başlık kısmına, İstanbul Barosu Başkanlığı’na yazarak avukatın sicil numarası ve adını soyadını dilekçede mutlaka belirtmelisiniz.

Avukatı Şikayet Etmek İçin Sicil Numarasını Nasıl Öğrenirim

Şikayet etmek istediğiniz avukatın faaliyet gösterdiği ili tespit edin.

Bu şehirde avukatların bağlı olduğu baronun web sitesine girin.

Baronun web sitesinden baro levhası sekmesini açın.

Açılan bölüme avukatın adını soyadını yazın ve ara butonuna basın

Bulunan isimler arasında şikayet edeceğiniz avukatı seçin ve sicil numarasına kolayca ulaşın.

Avukat şikayet dilekçesi örneği ni doldurun ve ilgili baroya şikayet dilekçenizi teslim edin.

 

Avukat Şikayet Dilekçesi ve Avukat Şikayet Baroya Bildirim

 

……………………. BAROSU BAŞKANLIĞI’NA

Baronuz avukatlarından ………….. sicil numarası ile kayıtlı Av. ………….,

……………. 6. Asliye Ceza Mahkemesi’nin …………. E. sayılı dosyasında müşteki sanıklardan …………. müdafiidir. ……………….. aynı zamanda sanıkların kardeşidir.

Baronuz avukatı, meslek kurallarını hiçe sayarak uyuşmazlığı kişiselleştirmiştir. Buna bağlı olarak otomobilini çalıştığım işletmenin önüne park etmek, gelip geçerken sataşmak, küfürlü ve rencide edici cümleler sarf ederek taciz etmek ve benzeri eylemleri mevcuttur. Bu yolla mevkiimdeki itibarımı zedelemeye ve davada aleyhimize olacak çeşitli eylemlere bizi tahrik etmeye çalıştığı kanaatindeyiz. Kendisi bunun dışında, yukarıda dosya numarasını belirttiğimiz olayı takip eden günlerde beni sıkıştırıp darp etmiştir. Bununla ilgili karakol şikayetimiz ayrıca mevcuttur.

Baronuzun, avukatının bu eylemlerine ilişkin disiplin soruşturması başlatma sağduyusu göstereceğine olan inancımızla size olup bitenleri ihbar ediyoruz. Kendilerinin suç teşkil eden eylemleri sürdüğü takdirde hakkında hukuki yollara başvuracağımızı bildirmek isteriz.01/08/2023

ŞİKAYETTE BULUNAN ……………………..