Ceza Avukatı

Ceza hukuku, kamu hukuku kapsamında yer alan bir hukuk dalıdır. Suç teşkil eden eylemler ile bu eylemler sonucunda uygulanacak olan müeyyideleri düzenler. Ceza hukukunun kapsamının anlaşılması, suç ve ceza kavramlarının anlaşılmasıyla mümkün olur. Ceza hukuku, özel ceza hukuku ve genel ceza hukuku olarak ikiye ayrılır. Ceza hukukunda verilecek cezaya, genellikle suçlar bağlamında karar verilmektedir.

Özel ceza hukukunda cezalar, özel bir suçu işlemiş olan kişilere uygulanır ve genellikle daha ağır cezalar içermektedir. Örnek olarak, cinsel suçlar, terör suçları, askeri suçlar gibi suçlar için özel ceza hukuku uygulanabilir. Genel ceza hukuku, genel suçlar için uygulanan ceza hukukudur. Bu cezalar, yasalar tarafından belirlenen suçları işleyen herkes için geçerlidir ve cezalar genellikle para cezaları, hapis cezaları veya ikisini birden içerebilir. Genel ceza hukuku, hırsızlık, dolandırıcılık gibi suçlar için uygulanır.

Ceza Hukukunda Biz

Ceza hukukunda önerilen ceza hukuku avukatı hizmeti sunan hukuk büromuz, ceza hukukunun uygulaması alanında uzun yıllardır çalışmış ve birçok davayı başarıyla sonuçlandırmış bir ceza hukuku avukatı bürosudur. Bu özellik, yani tecrübe bir hukuk bürosunda en çok aranan ve tercih edilen özelliktir.

Bununla birlikte, bir ceza hukuku avukatı, müvekkilinin anlamasını ve rahat hissetmesini sağlamak için iyi bir iletişim becerisine sahip olmalıdır.

Tartışma yeteneği de önemli bir özellik olarak karşımıza çıkar. Mahkeme salonunda müvekkilinin haklarını savunmak için güçlü bir tartışma yeteneğine sahip bir ceza hukuku avukatı, daima başarılı davalara imza atar. Adaleti ve müvekkilinin haklarını en iyi biçimde koruyan etik değerlere uymayı önemseyen büromuz, tüm bu özelliklere sahip olması nedeniyle hukuk sektöründe en çok tercih edilen hukuk büroları arasında başı çekmektedir.

Büromuz, ceza hukukunu ilgilendiren konularda bir suça maruz kalan, haksızlığa uğrayan veya suçlu olduğu iddia edilen kişilerin, dava süreci boyunca daima yanında olmak, haklarını koruyan yasal adımlar atmak, onları en nitelikli bir biçimde ve profesyonelce savunmak, hukuki danışmanlık hizmeti sunmak ve mümkün olan en iyi sonucu elde etmek konusunda nitelikli hizmetler sunar.